۲/۴/۱,۹۹۲ | یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ | ۱۰:۳۱:۰۰

صالحی امیری،بازی‌های آسیایی و یک کشور مسلمان که میزبان است

باورزش:

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛سید رضا صالحی امیری با اشاره به برگزاری اجلاس شورای المپیک آسیا گفت: این اجلاس یک روزه اکنون در حاشیه نخستین روز رسمی بازی های آسیایی ٢٠١٨ اندونزی با حضور نمایندگان کشورهای عضو در حال پیگیری است. قرار است در حاشیه این نشست با همتایان خود برای افزایش سطح تعاملات همکاری های ورزشی و کسب کرسی های ایران دیدار و گفت و گو کنم.

وی در عین حال به وضعیت میزبانی این بازی ها اشاره کرد و گفت: میزبانی اندونزی را به فال نیک می گیریم. مردمان اندونزی خونگرم و وفادار به ارزش های اسلامی هستند.

صالحی امیری اضافه کرد: این میزبانی به عنوان یک کشور اسلامی یک امتیاز و فرصت برای توسعه روابط مسلمان و جهان اسلام بشمار می رود و شایسته نیست کشورهایی نظیر چین، کره جنوبی و ژاپن همواره میزبانی این رویداد ها در اختیار بگیرند.

وی این تصریح کرد: وضعیت عمومی میزبان متوسط ارزیابی می شود اما باید تلاش کرد تا مشکلات برطرف شود.

رئیس کمیته ملی المپیک به بازدید از دهکده ورزشکاران در بدو ورودش به جاکارتا اشاره کرد و افزود: با ورزشکاران مربیان و سرپرستان تیم ها گفت و گو کردم. آنها نیز تمام توان و ظرفیت خود را بکار گرفتند و با غیرت و غرور ایرانی برای کسب بهترین نتیجه وارد این آوردگاه مهم شدند. انشالله نتایج خوبی کسب خواهد کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران روز یکشنبه در حاشیه بازید از رقابت های شمشیربازان ایران از کسب میزبانی چین برای بازی های ساحلی ٢٠٢٠ و بازی های آسیایی ٢٠٢٢ خبر داد و گفت: این میزبانی امروز در اجلاس مجمع عمومی شورای المپیک به چین سپرده شد.

منبع: خبرآنلاین

0 0


ارسال