۲/۱/۱,۹۶۶ | سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ | ۱۲:۵۹:۰۰

واقعیت‌های عجیبی درباره ناکامی منصوریان و موفقیت شفر

باورزش:

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر تا اینجا مربی موفقی در استقلال بوده و برای همه این سوال پیش می آید که چطور منصوریان با همین مهره ها نتوانست در این تیم نتیجه بگیرد؟ او هم همین بازیکنان را در اختیار داشت ولی چرا در استقلال ناکام بود و در نهایت باشگاه را آنطور ترک کرد؟ منصوریان از نظر نزدیکانش یک مشکل بزرگ داشت و آن این بود که با یکسری از بازیکنان رودربایستی داشت. این مربی با وجود آنکه می دید بعضی از بازیکنان در حد نام شان نیستند به حضورشان در زمین اصرار می کرد؛ درست برعکس شفر. این مربی آلمانی هر بازیکنی را که به کارش نیامد کنار گذاشت.

17-10-25-114816yaghoub-karimi-78572.jpg

نمونه واضحش یعقوب کریمی است. کل باشگاه در تابستان به منصوریان اصرار کردند که اگر این بازیکن به کارش نمی آید او را بفروشد اما این مربی به خاطر روردبایستی با یعقوب او را حفظ کرد! چون تصور می کرد شاگرد قدیمی اش است و آدم که نباید شاگرد قدیمی اش را رد کند. آخرش وقتی از استقلال رفت همین بازیکن جزو بازیکنانی بود که به او کنایه زد و گفت از این به بعد انگیزه دارد و در پست تخصصی اش بازی می کند. نمونه بعدی جباری بود. با وجود آنکه مجتبی نتوانست از نظر فنی برای استقلال خوب کار کند منصوریان اصرار به بازی کردنش داشت . درست است قبل از شفر این بازیکن کنار گذاشته شد ولی او بعد از دیدار با مجتبی هم تصمیم گرفت این بازیکن را برنگرداند. نفر بعدی پژمان منتظری بود. وقتی این بازیکن در هفته های اول برای استقلال خوب کار نکرد یکی از اعضای کادر فنی تیم به شدت اصرار داشت او بیرون از ترکیب باشد ولی منصوریان ظاهرا با منتظری هم رودربایستی داشت و باید او را در ترکیب می گذاشت! اگر پژمان مصدوم نمی شد شک نکنید منصوریان او را همچنان بازی می داد. حالا این بازیکن جایی در ترکیب فیکس آبی ها ندارد. نیمکت نشینی شهباززاده در دوران شفر هم تداوم پیدا کرد تا نشان دهد بازیکنی که کیفیت خوبی نداشته باشد، باید بیرون بنشیند. شک نکنید اگر امروز منصوریان سرمربی استقلال بود، جدایی بیت سعید هم یا تا روز آخر نقل و انتقالات طول می کشید و یا آنکه اصلا اتفاق نمی افتاد. نمونه بارزش همین هرایر مگویان بود که حالا دردسر عظیمی برای استقلال درست کرده است. منصوریان می دانست این بازیکن به کارش نمی آید.

16-8-1-114748jaber-ansari-&-hrayr-mkoyan

یک ماه قبل از نقل و انتقالات خیلی ها تحلیل کردند که او به کار تیم نمی آید و منصوریان می تواند با فروش هرایر به ذوب آهن حتی به این باشگاه سود برساند. سرمربی وقت استقلال اما در ادامه تعلل های دردسرسازش، هرایر را تا روز آخر نقل و انتقالات نگه داشت و در پایان گفت: «او را نمی خواهم!» این بازیکن ارمنستانی هم روی لج و لجبازی افتاد و کاملا هم این رفتارش طبیعی بود. چرا باید در روز آخر نقل و انتقالات فسخ می کرد و می رفت؟ به همین خاطر فسخ نکرد و نیم فصل در خانه اش نشست و 400 میلیون از استقلال پول گرفت. حالا هم ادعا دارد طلبش 800 میلیونی سال های قبل را بگیرد و از امسال هم بخشی دیگر از قراردادش را دریافت کند و در نهایت رضایت بدهد و برود! استقلال در این ماجرا می توانست برنده باشد ولی حالا بازنده تمام عیار است و هرایر برایش تعیین تکلیف می کند. حفظ فرشید باقری هم نمونه دیگری بود. در حالی که او سال گذشته تنها یک گل به سپاهان زد، شد قهرمان منصوریان و با وجود آنکه از نظر فنی کارآیی زیادی برایش نداشت، این بازیکن را حفظ کرد تا امسال باشگاه مجبور شود بالای یک میلیارد تومان به این بازیکن بپردازد. باقری در تیم شفر هم کمتر فرصت بازی پیدا می کند.

252 41

منبع: خبرآنلاین

0 0


ارسال