۲/۴/۱,۹۴۰ | دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ | ۱۰:۲۴:۰۰

اعلام آمادگی ادارات کل ورزش ایلام و کرمانشاه برای اسکان زلزله زدگان

باورزش:

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با ابراز تاسف از زلزله در استان های غربی کشور و تسلیت به بازماندگان و حادثه دیدگان به ویژه در زلزله استان کرمانشاه گفت: با دستور وزیر ورزش و جوانان به صورت صد در صد امکانات خود را برای کمک به مردم بسیج کرده ایم.

به‌ گزارش ‌ایسنا،  بهروز حیدرزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از وقوع زلزله در استان های غربی کشور ابراز تاسف و با بازمندگان درگذشتگان زلزله در استان کرمانشاه همدردی کرد و اظهار کرد: تا این لحظه زلزله در استان ایلام تلفات نداشته و ۶۴ نفر زخمی که خوشبختانه درمان شده اند اما پس از وقوع زلزله بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ پس لرزه داشتیم ، بنابراین اداره کل ورزش و جوانان هم چنان بصورت صد در صد با ستاد بحران همکاری دارد و در کنار مردم هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام ادامه داد: از ساعت ۲۱:۴۵ شب گذشته (یکشنبه) که زلزله به وقوع پیوست بلافاصله وارد ستاد بحران استان شدیم و از همان موقع اقدامات اساسی را انجام دادیم به طوری که اماکن ورزشی استان بویژه استادیوم ها در اختیار ستاد بحران قرار گرفت و چادرها برپا شد و مردم در چادر ها اسکان یافتند که هم چنان ادامه‌ دارد چرا که احتمال وقوع پس لرزه ها هم چنان وجود دارد.

حیدرزاده ادامه‌ داد: به جز بافت های فرسوده که خرابی هایی به دنبال داشته و موجب ویرانی شده است و باعث مجروح شدن ۶۴ نفر از هم استانی ها شد ، خسارت جانی گزارش نشده است اما  هم چنان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام بصورت صد در صد در کنار هموطنان عزیز قرار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در پایان ، گفت‌:  از دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان که شخصا دستور پیگیری برای کمک به زلزله زدگان دادند ، تشکر می‌کنم  . با دستور وزیر ورزش و جوانان  به صورت صد در صد امکانات خود را برای کمک به مردم بسیج کرده ایم.

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ، گفت‌:  دستور دکتر سلطانی فر در خصوص اقدامات لازم برای کمک به زلزله زدگان بسیار دلگرم کننده بود و از دیشب تمامی اماکن ورزشی مربوط به اداره کل ورزش و جوانان  در سراسر استان در اختیار زلزله زدگان قرار دارد.

ارسلان حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ضمن تسلیت به ملت شریف ایران برای از دست دادن تعدادی از هموطنان در زلزله شب گذشته (یکشنبه)  غرب کشور و ابراز همدردی با بازماندگان و مجروحین، خاطر نشان کرد: دستور دکتر سلطانی فر در خصوص اقدامات لازم برای کمک به زلزله زدگان بسیار دلگرم کننده بود و ما را در اقدامات موثرتر و سریعتر مصمم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با تاکید به این نکته که تمامی اماکن ورزشی مربوط به اداره کل ورزش و جو در سراسر استان در اختیار زلزله زدگان قرار دارد، گفت‌:  طبق دستور وزیر ورزش و جوانان  با ستاد بحران کشور همکاری کامل داریم و تمامی این اماکن به خصوص زمین های چمن استان به منظور آرامش بیشتر مردم آماده شده اند.

وی با بیان این که در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق به ویژه‌  روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شده است، افزود:  ادارات ورزش و جوانان این مناطق برای کمک به آسیب دیدگان در آماده باش کامل هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

برچسب ها: ,
0 0


ارسال